INSTALKONTAKT
Tomasz Liwiński
02-106 Warszawa
ul. Pawińskiego 12/27

+48 781 436 737

instalkontakt@wp.pl

Realizacja: citroni.pl

SYSTEMY STABILIZACJI FLAMCO

Oferujemy kompleksową obsługę urządzeń do stabilizacji ciśnienia i odgazowywania w instalacjach grzewczych i chłodniczych firmy FLAMCO.

FLAMCOMAT – urządzenie stabilizacji ciśnienia do stosowania w zamkniętych instalacjach grzewczych (DIN 4751-2) o temperaturze zasilania do 120 °C i w zamkniętych instalacjach chłodzących i klimatyzacyjnych.

Urządzenie kompletnie zmontowane i gotowe do podłączenia, z membraną workową z kauczuku butylowego, zintegrowanym odgazowaniem Turbo, uzupełnianiem i kontrolą poziomu wody instalacyjnej, wbudowanym odpowietrznikiem pływakowym z zabezpieczeniem przed zasysaniem powietrza.

FLEXCON M-K(U/C) – Kompresorowe automaty do stabilizacji ciśnienia typu Flexcon M-K/U z jednostką sterującą typu SPC. Dla zamkniętych systemów grzewczych wg DIN 4751-2 oraz dla zamkniętych układów, chłodniczych i klimatyzacyjnych.

ENA – ENA jest urządzeniem odgazowującym działającym w oparciu o stopnie ciśnienia. Wykorzystanie odgazowywania próżniowego zapewnia wysoką wydajność procesu odgazowywania w instalacjach zamkniętych. Ponadto ENA zapewnia automatyczne uzupełnianie instalacji po odgazowaniu wody uzupełniającej.

Urządzenie ENA może pracować w instalacjach chłodniczych i grzewczych także w połączeniu z membranowym ciśnieniowym naczyniem wzbiorczym Flexcon lub ciśnieniowym urządzeniem wzbiorczym.

FLAMCO-FILL – Automaty uzupełniające Flamco-Fill nadzorują wysokość ciśnienia w zamkniętych wodnych instalacjach grzewczych i chłodzących i w razie konieczności zapewniają uzupełnienie poziomu wody instalacyjnej. Uzupełnianie następuje w zależności od ciśnienia lub poziomu wody instalacyjnej, w możliwych do ustawienia przedziałach czasowych.

Możliwe są dwa sposoby pracy. Jeden dla instalacji z automatami wzbiorczymi (wysterowanie na podstawie poziomu wypełnienia) i jeden dla instalacji z naczyniami wzbiorczymi Flexcon (wysterowanie na podstawie ciśnienia w instalacji).

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w wypadku pytań na temat prezentowanych powyżej urządzeń.

Jesteśmy jedyną firmą w regionie sprecyzowaną i wyspecjalizowaną tylko na systemy stabilizacji firmy FLAMCO .